18 sty 2024

Jakie dodatki warto oferować w cateringu dietetycznym? – analiza Caterings

Marketing Prowadzenie biznesu Branża cateringów dietetycznych

Przygotowaliśmy zestawienie pokazujące, które dodatki są sprzedawane w największej ilości przez firmy cateringowe.

Analiza danych z kilkudziesięciu marek ujawniła, że klienci cenią możliwość zakupu dodatkowego posiłku w ramach usługi cateringowej.

Pozostałe popularne dodatki są przedstawione poniżej.

Najbardziej popularne dodatki z przedstawionego rankingu poddaliśmy dalszej analizie, aby sprawdzić potencjalną marżę, jaką można uzyskać, oraz ustalić optymalne ceny sprzedaży.

Dodatki o wysokiej sprzedaży i marży:

Opcja dodatkowego obiadu wykazuje najwyższy wolumen sprzedaży oraz znaczącą marżę, co sugeruje, że jest to pozycja bardzo pożądana przez klientów. Włączenie jej do oferty może zwiększyć sprzedaż i rentowność.

Shoty witaminowe i zdrowotne:

Jest wyraźny trend na dodatki takie jak shot witaminowy i shot odpornościowy. Te produkty mają zazwyczaj wysoką marżę, z tego powodu polecamy utrzymanie lub rozbudowanie tych opcji w swojej ofercie.

Artykuły śniadaniowe i przekąski:

Na liście popularnych dodatków znalazły się takie produkty jak croissant, kanapka i wrap. Zróżnicowanie opcji w tej kategorii może zaspokoić różne preferencje klientów.

Sztućce i inne dodatki ekologiczne:

Zauważyliśmy, że klienci często decydują się na dopłatę do opcji bardziej przyjaznej dla środowiska. Warto zatem, aby firmy cateringowe miały w swojej ofercie produkty eko, co nie tylko odpowiada na potrzeby rynku, ale również wyróżnia firmę na tle konkurencji.

Podobne posty

Wszystko, co musisz wiedzieć o brany cateringowej i prowadzeniu biznesu

Prowadzenie biznesu
Prowadzenie biznesu
Prowadzenie biznesu
Marketing Prowadzenie biznesu Branża cateringów dietetycznych
Marketing Prowadzenie biznesu

03 mar 2022

Asystent Google to funkcja, która zmieniła oblicze korzystania ze smartfonów, ponieważ pozwala na wykonanie pewnych działań znacznie szybciej i bez żadnego wysiłku. Czy wiesz, że posiadając catering dietetyczny zintegrowany z systemem Caterings, Twoi Klienci będą mogli skorzystać z asystenta, aby zamówić dietę?

Prowadzenie biznesu NOWOŚĆ
Branża cateringów dietetycznych Prowadzenie biznesu

08 lut 2023

Stworzenie smacznego, a zarazem zdrowego menu cateringowego stanowi nie lada sztukę. Podczas przygotowywania posiłków dla klientów należy wziąć pod uwagę m.in. kluczowe potrzeby żywieniowe klientów oraz popularne diety np. dietę bezglutenową, wege, czy slim. Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy układaniu dań? Sprawdź koniecznie nasz artykuł!

Prowadzenie biznesu Branża cateringów dietetycznych NOWOŚĆ

12 mar 2023

W ostatnim czasie wraz ze wzrostem popularności zdrowego stylu życia, pojawiło się na rynku wiele firm cateringowych oferujących „diety pudełkowe”. Duża konkurencja sprawia, że ciężko pozyskać klienta, a jeszcze ciężej utrzymać go przy sobie. Nie jest to jednak niemożliwe! Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, jak to zrobić!

Prowadzenie biznesu Branża cateringów dietetycznych Marketing NOWOŚĆ

13 mar 2023

23-25 marca 2023 roku w Warszawie odbędą się targi gastronomiczne SMAKKI GASTROTARGI, które mamy zaszczyt sponsorować i w nich uczestniczyć, poprzez udział w debacie dotyczącej cateringów dietetycznych: „Catering dietetyczny-wiedza od A do Z”.

Marketing Prowadzenie biznesu Branża cateringów dietetycznych NOWOŚĆ