15 mar 2022

Który operator płatności online jest najlepszy?

Marketing

Który operator płatności online jest najlepszy? Uruchomienie systemu dla cateringów dietetycznych jest nieodłącznie związane z wyborem najlepszego operatora do szybkich…

Który operator płatności online jest najlepszy?

Uruchomienie systemu dla cateringów dietetycznych jest nieodłącznie związane z wyborem najlepszego operatora do szybkich płatności. Większość użytkowników Internetu odchodzi już od opłacania zamówień gotówką czy też wysyłania tradycyjnych przelewów, dlatego umożliwienie im skorzystania z łatwiejszego sposobu, to absolutny must have, jeśli chcesz zatrzymać ich przy sobie. Czym są szybkie płatności i jaki operator wiedzie prym na współczesnym rynku?

Czym są e-płatności?

System płatności elektronicznych, w skrócie płatności online, to system bezpiecznego pobierania opłat za produkty i usługi, kierowany do sklepów i serwisów internetowych. Dzięki niemu ułatwiona jest akceptacja elektronicznych płatności, a sama transakcja odbywa się w kilka sekund. System e-płatności pozwala na otrzymywanie wpłat przez osoby posiadające konto e-mail, a także umożliwia zapłatę karta bankową, przelewem bankowym lub płatnością mobilną. Co ważne, przekazanie wpłaty odbywa się bardzo szybko, dlatego też realizacja zamówienia może zacząć się niemalże od razu.

Najpopularniejsi operatorzy płatności online

Obecnie na rynku jest kilku operatorów, a najpopularniejsi to PayU, Dotpay, Przelewy24 oraz Tpay. Jeśli chodzi o opłatę startową, to najdrożej wypada PayU, w którym za aktywację zapłacimy 39 zł. Znacznie taniej jest w przypadku Tpay oraz Dotpay, ponieważ tam zapłacimy 10 zł. Najmniejszą opłatę pobierają natomiast Przelewy24, które wymagają tylko 1,5 zł, przy założeniu, że kwota ta zostanie zwrócona po aktywacji. Warto pamiętać, że opłata ta jest jednorazowa i właściwie nie ma większego znaczenia w całości współpracy. Istotne są przede wszystkim pobierane prowizje. Tutaj sprawa przedstawia się zupełnie inaczej.

Prowizja poszczególnych operatorów

Liderem, który przekonuje Klientów niewielką prowizją jest Tpay, który za każdą transakcję pobiera 1,59% + 39 groszy, niezależnie od tego czy wybraną formą jest e-transfer czy płatność kartą. W przypadku PayU koszt ten to 2,3% za e-transfer, a 2,3% + 30 groszy za płatność kartą. To spora różnica, którą warto wziąć pod uwagę. DotPay oferuje prowizję w wysokości 1,9% od kwoty transakcji, jednak z zastrzeżeniem, że nie może być to mniej niż 30 groszy. Taka zasada obowiązuje niezależnie od formy płatności. Ostatnia opcja, czyli Przelewy24, również pozostawia prowizję na poziomie 1,9%, jednak przy płatności kartą doliczane jest dodatkowe 30 groszy.

Funkcjonalna witryna operatora

Warto także zwrócić uwagę na funkcjonalność samej witryny operatora, którego wybierzemy. Istnieje kilka aspektów, o których zapominamy, jednak później okazują się one niezwykle ważne w codziennej pracy. Np. PayU to bramka doceniana za szybkość działania, a Tpay oprócz dynamicznej strony, posiada także łatwy w obsłudze, przejrzysty panel sterowania, w którym widoczne są wszystkie istotne dla przeciętnego użytkownika funkcjonalności.

Wybór operatora zależy więc od wielu czynników. Istotne jednak jest, że w przypadku systemów dla cateringów dietetycznych, takich jak Caterings, jest to absolutnie niezbędna funkcja.

Podobne posty

Wszystko, co musisz wiedzieć o brany cateringowej i prowadzeniu biznesu

Marketing Prowadzenie biznesu Branża cateringów dietetycznych
Marketing Prowadzenie biznesu
Marketing